Szerintem méltatlanul bánunk a fehérrel! Falszínnek általában akkor választják az emberek, ha a legegyszerűbb vagy a legolcsóbb megoldást keresik. Pedig a fehér az egyik legsokoldalúbb szín a lakberendezésben, jelenleg nagyon divatos az alkalmazása, és a jó hír az, hogy a fehérhez minden szín illik! A mai bejegyzésemben nem csak színpárokról fogok írni, hanem arról hogyan, illetve mire használd a fehéret az otthoni lakberendezési projektjeidben.
Általában hideg színnek tartják, talán ez az egyik oka annak, hogy sokan mellőzik az otthoni felújítási projektekben. El kell ismerni, van benne valami, ha a helyiségben minden fehér, a formák is szögletesek, akkor valóban sanszos, hogy egy hűvös, kissé rideg környezetet hozol létre. Elkerülheted ezt a csapdát, ha a fehér színt viselő tárgyakhoz lágy formákat társítasz! Pl. fehér szögletes kanapé helyett, fehér puha, lágy vonalú ülőbútort választasz!
A másik lehetőség, hogy elkerüld a túlzott „steril” hatást, ha a fehér környezetbe natúr fa „színű” bútorokat használsz. Egy fa bútor hihetetlen módon fel tudja melegíteni a helyiséget!
Trendi színpaletta a fehér türkiz, rózsaszín vagy korall. Használd a fehéret a falakon, nagyobb méretű bútorokon, így háttérként fog szolgálni, kiemeli és egyben kiegyenlíti az élénk színeket! (Így használhatsz több élénk tónust is, persze nem kell túlzásokba esni…)
Klasszikus színpáros a fekete & fehér. Bármilyen színnel kiegészíthető. Szürkével, zölddel, kékkel hűvösebb, sárgával, naranccsal, vörössel, pinkkel melegebb hatást tudsz elérni. Az összhatás mindenképp feltűnő lesz.
Használd a fehéret kontrasztként! Sötétebb színnel kontrasztba állítva (pl falszín) feltűnő, kiemelő hatást tudsz elérni.
De használhatod „csendesítőnek” is egy mozgalmas falon, szőnyegen vagy egy egész területen. Az alábbi képen a hófehér bútorok csendesítik a mozgalmas falat. Ugyanezt a hatást tudod elérni, ha van egy színes, sok mintás szőnyeged, és hozzá egy egyszínű fehér kanapét vagy ágyat választasz.
Fehér, mint dekorációs szín. Vásárolj néhány fehér színű kiegészítőt, képkeretet, válassz egy egy erőteljes színt falszínnek. (Nem kell mind a 4 falat ugyanarra a színre lefestened, csak azt amit ki akarsz emelni!) A színes háttér előtt a fehér dísztárgyak, képkeretek valósággal virítanak, vezetik a belépő tekintetét, rögtön megadva a helyiség középpontját.
Végül pedig essen szó a fehér tértágító hatásáról. Használd a fehéret falakon, bútorokon olyan helyiségeknél, amelynek alapterülete kisebb, mint amilyen funkciót szánsz annak a helyiségnek. Pl. a lenti képen a fehér falakkal, bútorokkal vizuálisan kitágították a kisméretű nappalit.
Ha a fehér szín hatásairól többet akarsz megtudni, itt találod!
További inspirációt a színekkel kapcsolatban pedig itt találsz.
Ha tetszett a cikk Like-olj, és oszd meg barátaiddal! 🙂
ennyi…. mindenhova belehetne tenni ezt a postot, ahol hisztizik a kedves olvasó, hogy jaaaaaj miért nem hupimelegzöld a fal 🙂
grat!
Nagyon köszönöm 🙂